  • 3023-A-N-350
3023-A-N-350
advertisement
Manufacturer No:
3023-A-N-350
HK JDW NO:
468-3023-A-N-350
Step5Bar-code shipping tag
3023-A-N-350
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    7VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    32V Max
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    10.922mm
  • Length
    21.082mm
  • Width
    21.082mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Published
    2013
  • Series
    BuckPuck™ 3021/3023
  • Size / Dimension
    0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.0mmx21.0mmx11.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    11W
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    24VAC