  • 3023-D-N-350
3023-D-N-350
advertisement
Manufacturer No:
3023-D-N-350
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
HK JDW NO:
468-3023-D-N-350
Package:
Module
Datasheet:
3023-D-N-350
Description:
Quantity:
In Stock : 12316
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3023-D-N-350
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    BuckPuck™ 3021/3023
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    11W
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    5V
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Output Current
    350mA
  • Voltage - Output
    32V Max
  • Topology
    Buck
  • Min Input Voltage
    5V
  • Max Input Voltage
    32V
  • Length
    21.0058mm
  • Width
    21.0058mm