  • 302R29N100KV3E-****-SC
302R29N100KV3E-****-SC
advertisement
Manufacturer No:
302R29N100KV3E-****-SC
HK JDW NO:
407-302R29N100KV3E-****-SC
Package:
1808 (4520 Metric)
Description:
SC 10pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 395
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
302R29N100KV3E-****-SC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Safety
  • Capacitance
    10pF
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Depth
    2.03mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
  • Height
    2.16mm
  • Length
    4.8mm
  • Thickness (Max)
    0.085 2.16mm
  • Thickness
    2.159mm