  • 100X14W104MV4T
100X14W104MV4T
advertisement
Manufacturer No:
100X14W104MV4T
HK JDW NO:
407-100X14W104MV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
100X14W104MV4T
Purchasing and Inquiry
100X14W104MV4T Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.Powered by voltage of 10V, it can be operated with a voltage of rated DC.
100X14W104MV4T Features
a size/dimension of 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V
100X14W104MV4T Applications
There are a lot of Johanson Dielectrics Inc. 100X14W104MV4T applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
100X14W104MV4T
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    X2Y®
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    889μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    660μm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.66mm