  • 302R29W102KF3E-****-SC
302R29W102KF3E-****-SC
advertisement
Manufacturer No:
302R29W102KF3E-****-SC
HK JDW NO:
407-302R29W102KF3E-****-SC
Package:
1808 (4520 Metric)
Description:
PolyTerm® 1000pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
302R29W102KF3E-****-SC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PolyTerm®
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Safety, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    4.8006mm
  • Width
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.085 2.16mm
  • Thickness
    2.159mm