  • 3059L-1-104
3059L-1-104
advertisement
Manufacturer No:
3059L-1-104
HK JDW NO:
103-3059L-1-104
Step5Bar-code shipping tag
3059L-1-104
    Select All
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    22
  • Taper
    Linear
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Rotation Angle
    7920 deg
  • Ganging Number
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.315 x 0.190 Facex1.250L 8.00mmx4.83mmx31.75mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wire Leads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    152.4mm
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    70°C