  • 30KPA33CA-HRA
30KPA33CA-HRA
advertisement
Manufacturer No:
30KPA33CA-HRA
HK JDW NO:
461-30KPA33CA-HRA
Datasheet:
30KPA33CA-HRA
Step5Bar-code shipping tag
30KPA33CA-HRA
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TA
  • Series
    30KPA-HRA
  • Published
    2014
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.9V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    517.9A
  • Clamping Voltage
    58.5V
  • Peak Pulse Current
    517.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W