  • 30KPA51CA-HR
30KPA51CA-HR
advertisement
Manufacturer No:
30KPA51CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-30KPA51CA-HR
Datasheet:
30KPA51CA-HR
Step5Bar-code shipping tag
30KPA51CA-HR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TA
  • Published
    2014
  • Series
    30KPA-HR
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    8W
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    57V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    350.7A
  • Clamping Voltage
    86.4V
  • Peak Pulse Current
    350.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    51V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W