  • 3115PS-12W-B20-A00
3115PS-12W-B20-A00
advertisement
Manufacturer No:
3115PS-12W-B20-A00
HK JDW NO:
567-3115PS-12W-B20-A00
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
3115PS-12W-B20-A00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.59lb 267.62g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    4.50W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    4.5W
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Max Power Dissipation
    4.5W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    70mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • RPM
    2300 RPM
  • Air Flow
    24.0 CFM (0.672m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Static Pressure
    0.120 in H2O (30.0 Pa)