  • 3186BA362U020AMA1
3186BA362U020AMA1
advertisement
Manufacturer No:
3186BA362U020AMA1
HK JDW NO:
192-3186BA362U020AMA1
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.6mF Capacitor 75% Bulk 12.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
3186BA362U020AMA1
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    75%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.6mF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Life (Hours)
    1500 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    54mm