  • 3186DC601T250BHA1
3186DC601T250BHA1
advertisement
Manufacturer No:
3186DC601T250BHA1
HK JDW NO:
192-3186DC601T250BHA1
Description:
600μF Capacitor 50% Bulk 19mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
3186DC601T250BHA1
  • Tolerance
    50%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    600μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    19mm
  • Diameter
    44.5mm
  • Length
    79mm