  • 3252L-1-105
3252L-1-105
advertisement
Manufacturer No:
3252L-1-105
HK JDW NO:
103-3252L-1-105
Description:
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turn 2.03mm (13.59 X 4.75 X 12.7mm) Lead Wire Bag
Step5Bar-code shipping tag
3252L-1-105
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLEXIBLE WIRE
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.500 x 0.187 Face x 0.500 H 12.70mmx4.75mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • HTS Code
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    Wire Leads
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    85°C