  • 3269W-ES2-103G
3269W-ES2-103G
advertisement
Manufacturer No:
3269W-ES2-103G
HK JDW NO:
103-3269W-ES2-103G
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Step5Bar-code shipping tag
3269W-ES2-103G
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.293 H 6.35mmx4.32mmx7.44mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Base Part Number
    3269W
  • Height
    7.4422mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    4.318mm