  • 3292W-1-104M
3292W-1-104M
advertisement
Manufacturer No:
3292W-1-104M
HK JDW NO:
103-3292W-1-104M
Package:
Datasheet:
3292W-1-104M
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 100Kohms Sealed 10% Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
3292W-1-104M
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    PCB, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Weight
    708.738078mg
  • Published
    2007
  • Series
    Trimpot® 3292 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 H 9.53mmx3.81mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3292W
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Height
    9.525mm