  • 3310C-125-103L
3310C-125-103L
advertisement
Manufacturer No:
3310C-125-103L
HK JDW NO:
103-3310C-125-103L
Package:
Datasheet:
3310C-125-103L
Description:
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
3310C-125-103L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    4.500005g
  • Resistive Material
    Conductive Plastic
  • Packaging
    Tube
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±1000ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    16V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Lead Length
    5.97mm
  • Actuator Diameter
    0.125 (3.18mm)
  • Size - Body
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H 9.53mmx9.53mmx9.53mm
  • Actuator Length
    0.220 5.59mm