  • 3339W-1-200LF
3339W-1-200LF
advertisement
Manufacturer No:
3339W-1-200LF
HK JDW NO:
103-3339W-1-200LF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 5/16 TRIMPOT 20uH RND 4-TURN CERMET
Step5Bar-code shipping tag
3339W-1-200LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.320 Face x 0.375 H 9.53mmx8.13mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3339W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Height
    9.525mm