  • 3352H-1-505LF
3352H-1-505LF
advertisement
Manufacturer No:
3352H-1-505LF
HK JDW NO:
103-3352H-1-505LF
Package:
Datasheet:
3352H-1-505LF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 RD TRIMPOT 5M ST CERMET
Step5Bar-code shipping tag
3352H-1-505LF
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Round - 0.350Dia x 0.350 H 8.89mmx8.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    3.81mm