  • 3352T-1-505LF
3352T-1-505LF
advertisement
Manufacturer No:
3352T-1-505LF
HK JDW NO:
103-3352T-1-505LF
Package:
Datasheet:
3352T-1-505LF
Description:
Res Cermet Trimmer 5M Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
Step5Bar-code shipping tag
3352T-1-505LF
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Round - 0.350Dia x 0.150 H 8.89mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
  • Base Part Number
    3352T
  • Military Standard
    Not
  • Height
    3.81mm
  • Length
    8.89mm