  • 3361P-1-103
3361P-1-103
advertisement
Manufacturer No:
3361P-1-103
HK JDW NO:
103-3361P-1-103
Step5Bar-code shipping tag
3361P-1-103
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Technology
    CERMET
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C