  • PCW1D-C24-GAB103L
PCW1D-C24-GAB103L
advertisement
Manufacturer No:
PCW1D-C24-GAB103L
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-PCW1D-C24-GAB103L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCW1D-C24-GAB103L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    20.999994g
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -1°C
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Power Rating
    750mW
  • Taper
    Linear
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    19.05mm