  • 3309W-1-105
3309W-1-105
advertisement
Manufacturer No:
3309W-1-105
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-3309W-1-105
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3309W-1-105
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Weight
    868mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Blue
  • Power Rating
    500mW
  • Depth
    7.22mm
  • Construction
    Open Frame
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Military Standard
    Not
  • Actuator Type
    SCREW
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Number of Turns
    1
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Rotation Angle
    235 deg
  • Ganging Number
    1
  • Diameter
    9mm
  • Height
    10.9982mm
  • Length
    9mm
  • Width
    4.7244mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%