  • 3361P-1-200G
3361P-1-200G
advertisement
Manufacturer No:
3361P-1-200G
HK JDW NO:
103-3361P-1-200G
Step5Bar-code shipping tag
3361P-1-200G
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Size / Dimension
    Square - 0.277 x 0.264 Face x 0.205 H 7.04mmx6.71mmx5.21mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    5.207mm