  • 3362P-1-223LF
3362P-1-223LF
advertisement
Manufacturer No:
3362P-1-223LF
HK JDW NO:
103-3362P-1-223LF
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3362P-1-223LF
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.275 x 0.260 Face x 0.185 H 6.99mmx6.60mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    6.99mm
  • Height
    4.699mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    6.604mm