  • 3362R-1-473
3362R-1-473
advertisement
Manufacturer No:
3362R-1-473
HK JDW NO:
103-3362R-1-473
Step5Bar-code shipping tag
3362R-1-473
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.275 x 0.260 Face x 0.185 H 6.99mmx6.60mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    4.699mm