  • 3362X-1-332LF
3362X-1-332LF
advertisement
Manufacturer No:
3362X-1-332LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-3362X-1-332LF
Quantity:
In Stock : 123
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3362X-1-332LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    Trimpot® 3362 - Sealed
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.275 x 0.260 Face x 0.275 H 6.99mmx6.60mmx6.99mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW