  • 3548S-1BA-102B
3548S-1BA-102B
advertisement
Manufacturer No:
3548S-1BA-102B
HK JDW NO:
103-3548S-1BA-102B
Package:
Datasheet:
3548S-1BA-102B
Description:
POT 1K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
3548S-1BA-102B
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±3%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Rotation
  • Size - Body
    Round - 0.885Dia x 0.780 H 22.48mmx19.81mm
  • Actuator Length
    0.813 20.64mm