  • 3549H-1BH-103B
3549H-1BH-103B
advertisement
Manufacturer No:
3549H-1BH-103B
HK JDW NO:
103-3549H-1BH-103B
Package:
Datasheet:
3549H-1BH-103B
Description:
POT 10K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
3549H-1BH-103B
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Bushing Thread
    M9 x 0.75
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    3600°
  • Size - Body
    Round - 0.885Dia x 0.780 H 22.48mmx19.81mm
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.811 20.60mm