  • 356062RFT
356062RFT
advertisement
Manufacturer No:
356062RFT
HK JDW NO:
792-356062RFT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
3560, CGS Series, Thick Film, 62Ohm, 6W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 557
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
356062RFT
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    3560, CGS
  • Size / Dimension
    0.457Lx0.270W 11.60mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    6W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm