  • 35T1000-00H
35T1000-00H
advertisement
Manufacturer No:
35T1000-00H
HK JDW NO:
449-35T1000-00H
Package:
Datasheet:
35T1000-00H
Description:
FERRITE INDUCTR TOROID 1.050" OD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35T1000-00H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Shape
    Cylindrical
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Frequency
    100kHz
  • Finish
    Epoxy
  • Core Type
    Toroid
  • Gap
    Ungapped
  • Initial Permeability (μi)
    5000
  • Inductance Factor (Al)
    4.83μH
  • Diameter
    26.67mm
  • Height
    11.02mm
  • Diameter - Inside
    361 mm