  • 3613C100KV
3613C100KV
advertisement
Manufacturer No:
3613C100KV
HK JDW NO:
792-3613C100KV
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
3613C100KV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3613C100KV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    3613C, Sigma Inductors
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.4mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm Max
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    250mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.8mm