  • 3632A682LT
3632A682LT
advertisement
Manufacturer No:
3632A682LT
HK JDW NO:
792-3632A682LT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
3632A682LT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3632A682LT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3632, Sigma Inductors
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.374W 10.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    90mA
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    6.8mH
  • DC Resistance (DCR)
    24Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    900kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    100 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.09A
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm