  • 3632B222LL
3632B222LL
advertisement
Manufacturer No:
3632B222LL
HK JDW NO:
792-3632B222LL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
3632B222LL
Description:
Quantity:
In Stock : 1246
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3632B222LL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    5.000005g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3632, Sigma Inductors
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.374W 10.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    5Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    13.5mm
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2mH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    200mA
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    95 @ 252kHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    95
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    95
  • Inductance Tolerance
    15%
  • DC Current
    200mA
  • RMS Current (Irms)
    200mA
  • Height
    7.493mm
  • Height Seated (Max)
    0.307 7.80mm