  • 36401E33NGTD
36401E33NGTD
advertisement
Manufacturer No:
36401E33NGTD
HK JDW NO:
792-36401E33NGTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
36401E33NGTD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36401E33NGTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3640, Sigma Inductors
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Thin Film
  • Composition
    Thin Film
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    33nH
  • Max Current Rating
    75mA
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm