  • 36501E3N6JTDG
36501E3N6JTDG
advertisement
Manufacturer No:
36501E3N6JTDG
HK JDW NO:
792-36501E3N6JTDG
Package:
Nonstandard
Datasheet:
36501E3N6JTDG
Description:
Quantity:
In Stock : 1906
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36501E3N6JTDG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Series
    3650, Sigma Inductors
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    66mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    760μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    840mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.6nH
  • ELV
    Compliant
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    66mOhm Max
  • Max DC Current
    840mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.8GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    19 @ 250MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    19
  • Q Factor
    19
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    840mA
  • Height
    330.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.61mm