  • 36502AR27JTDG
36502AR27JTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502AR27JTDG
HK JDW NO:
792-36502AR27JTDG
Datasheet:
36502AR27JTDG
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
36502AR27JTDG
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Resistance
    1Ohm
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.73mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    350mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    270nH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    350mA
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    650MHz
  • Q @ Freq
    48 @ 250MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    48
  • Q Factor
    48
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    350mA
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm