  • 380C3200K
380C3200K
advertisement
Manufacturer No:
380C3200K
HK JDW NO:
384-380C3200K
Package:
Datasheet:
Description:
Potentiometers RESISTIVE & OPTICAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
380C3200K
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 380C3200K.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Power Rating
    2W
  • Depth
    27.78mm
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    500V
  • Linearity
    5 %
  • Number of Gangs
    1
  • Length
    36.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    120°C