  • 380LQ822M100A052
380LQ822M100A052
advertisement
Manufacturer No:
380LQ822M100A052
HK JDW NO:
192-380LQ822M100A052
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
8.2mF Capacitor 20% 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
380LQ822M100A052
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    73.999995g
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Length
    50mm