  • 381LQ103M025H032
381LQ103M025H032
advertisement
Manufacturer No:
381LQ103M025H032
HK JDW NO:
192-381LQ103M025H032
Package:
Aluminum
Datasheet:
381LQ103M025H032
Description:
10mF Capacitor 20% 3A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
381LQ103M025H032
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    21.999995g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.5mA
  • Ripple Current
    3A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    22mm