  • 381LQ333M016K032
381LQ333M016K032
advertisement
Manufacturer No:
381LQ333M016K032
HK JDW NO:
192-381LQ333M016K032
Datasheet:
381LQ333M016K032
Description:
381LQ 33000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.7A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ333M016K032
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    39.999986g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    33000μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.7A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.7A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.41A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • Length
    35mm