  • 381LR471M200H032
381LR471M200H032
advertisement
Manufacturer No:
381LR471M200H032
HK JDW NO:
192-381LR471M200H032
Datasheet:
381LR471M200H032
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LR471M200H032
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Weight
    21.999995g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    523mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.91979mA
  • Ripple Current
    1.85A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.85A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.64A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm