  • 381LR680M420H012
381LR680M420H012
advertisement
Manufacturer No:
381LR680M420H012
HK JDW NO:
192-381LR680M420H012
Datasheet:
381LR680M420H012
Description:
381LR 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 760mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LR680M420H012
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Weight
    15.999989g
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.95Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.507mA
  • Ripple Current
    760mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    760mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.08A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm