  • 381LX123M035A022
381LX123M035A022
advertisement
Manufacturer No:
381LX123M035A022
HK JDW NO:
192-381LX123M035A022
Datasheet:
381LX123M035A022
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX123M035A022
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    47.999995g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Resistance
    50mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    12000μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.94422mA
  • Ripple Current
    3.5A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4A @ 20kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm