  • 381LX153M035K452
381LX153M035K452
advertisement
Manufacturer No:
381LX153M035K452
HK JDW NO:
192-381LX153M035K452
Datasheet:
381LX153M035K452
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX153M035K452
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Weight
    47.999995g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Resistance
    30mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    15000μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4mA
  • Ripple Current
    3.9A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.9A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.5A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm