  • 381LX182M080K032
381LX182M080K032
advertisement
Manufacturer No:
381LX182M080K032
HK JDW NO:
192-381LX182M080K032
Datasheet:
381LX182M080K032
Description:
381LX 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX182M080K032
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    1800μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm