  • 381LX681M250J052
381LX681M250J052
advertisement
Manufacturer No:
381LX681M250J052
HK JDW NO:
192-381LX681M250J052
Datasheet:
381LX681M250J052
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX681M250J052
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    38.000013g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Resistance
    244mOhm
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    244mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.23693mA
  • Ripple Current
    1.7A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.7A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.38A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm