  • 383L822M063N042
383L822M063N042
advertisement
Manufacturer No:
383L822M063N042
HK JDW NO:
192-383L822M063N042
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
8.2mF Capacitor 20% 3700mA 22.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
383L822M063N042
  • Package / Case
    Aluminum
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    82.000003g
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    2.15625mA
  • Ripple Current
    3700mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • ESR
    31 mΩ
  • Diameter
    40mm
  • Length
    40mm