  • 383LX822M200B102VS
383LX822M200B102VS
advertisement
Manufacturer No:
383LX822M200B102VS
HK JDW NO:
192-383LX822M200B102VS
Package:
Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Description:
383LX 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.969Dia 50.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
383LX822M200B102VS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    383LX
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    8200μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm