  • 385000M9659
385000M9659
advertisement
Manufacturer No:
385000M9659
HK JDW NO:
384-385000M9659
Description:
POT 500 OHM 2W PLASTIC LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
385000M9659
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Resistive Material
    Conductive Plastic
  • Published
    2014
  • Series
    RV4
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    500Ohm
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Bushing Thread
    3/8-32
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Rotation
    312°
  • Size - Body
    Round - 1.094Diax1.094L 27.78mmx27.78mm
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    33.3mm
  • Length
    14.3mm
  • Actuator Length
    0.875 22.23mm