  • 3FL24-500
3FL24-500
advertisement
Manufacturer No:
3FL24-500
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-3FL24-500
Package:
Datasheet:
3FL24-500
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3FL24-500
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3FL24-500.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Flanges, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    312g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    3FL
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx50.80mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1A Series 500mA
  • Power - Max
    12VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    27.1mm
  • Height Seated (Max)
    27.05mm