  • 402F37412IKT
402F37412IKT
advertisement
Manufacturer No:
402F37412IKT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-402F37412IKT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
402F37412IKT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
402F37412IKT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    402
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm